Arkady Radosław Fiedler
Arkady Radosław Fiedler
Kontakt: arkady.fiedler45@gmail.com; tel. 61-8133-190; kom.602-45-76-33.
Ukończyłem studia nauczycielskie [geografia z wychowaniem fizycznym] w Poznaniu. Przez trzy kadencje [2005-2015] byłem posłem na Sejm RP. Obecnie wracam w pełnej skali do kontynuowania podróży i pracy w naszym Muzeum oraz do pisania kolejnych książek z wypraw na inne kontynenty.
Sześciokrotnie podróżowałem z moim Ojcem, podróżnikiem i pisarzem, Arkadym Fiedlerem, do Azji, Afryki i obu Ameryk. Przywiezliśmy stamtąd wiele cennych pamiątek i trofeów do naszego Muzeum.
Podróże:
Po śmierci Ojca w 1985 roku organizowałem i organizuję samotne wyprawy, m.in. do Peru śladami starych, wspaniałych kultur andyjskich; do Ekwadoru, by przyjrzeć się z bliska fenomenowi długowiecznych ludzi; żyjących na południu kraju, w dolinie Vilcabamby oraz w sąsiednich dolinach; czy do stanu Chiapas w Meksyku, graniczącego z Gwatemalą, na spotkanie ze współczesnymi Majami, niezwykle ciekawymi spadkobiercami prastarej kultury. W listopadzie i grudniu 2015 roku uczestniczyłem w 5-cio osobowej Ekspedycji Amazońskiej śladami Arkadego Fiedlera w Boliwii, docierając do najdzikszych i dziewiczych ostępów Amazonii, gdzie nadal odkrywane są nowe, nieznane wcześniej formy życia zwierzęcego i roślinnego. Towarzyszyło nam w charakterze przewodników czterech Indian z plemienia Takana, doskonałych znawców tropikalnego lasu deszczowego. Wcześniej, w maju 2015 roku, dotarłem do Iranu, imponującego kraju o długiej i porywającej historii, kraju wielu życzliwych i gościnnych ludzi zadających kłam niepochlebnym opiniom o Iranie, kraju otwierającego się na świat i na zagranicznych turystów.
Twórcza aktywność:
Do tej pory napisałem książki „Barwny świat Arkadego Fiedlera” – literacki przewodnik po naszym Muzeum; „Najpiękniejszy ogród świata” [2010r] – o fascynującej przyrodzie naszego muzealnego Ogrodu Kultur i Tolerancji; „Majowie.Reaktywacja” [2011r] – o dzisiejszych Majach, wśród których mieszkałem; „Chwała Andów” [2014r] – w formie listów do współczesnego Krzysztofa Kolumba, z którym się zaprzyjaźniłem, patrona puszczykowskiej „Santa Marii”, potomka w linii prostej tamtego Kolumba, sprzed pięciuset lat; „Dolina stuletnich młodzieńców „ [2015r] – o mateczniku andyjskich długowiecznych w południowym Ekwadorze, dożywających w zdrowiu i szczęściu grubo ponad stu lat życia, z którymi dzieliłem radości i smutki codziennej egzystencji w rajskiej dolinie.
Poza tym jestem współautorem trzech książek wydanych przez National Geographic: „Między niebem a piekłem”; „Swiat na talerzu”; „Wyprawy na koniec świata”.
Obecnie[2016 i 2017r] piszę książkę o cudach Amazonii [będzie gotowa w drugiej połowie 2017r], konfrontując moje obserwacje i przeżycia z tym, o czym kilkadziesiąt lat wcześniej pisał mój Ojciec w książce „Ryby śpiewają w Ukajali”.
Nasze Muzeum [w 2017 doczekało się 43. urodzin] jest oczkiem w głowie wszystkich Fiedlerów. Wymarzyłem sobie kiedyś w naszym Ogrodzie Kultur i Tolerancji pomnik bohaterskiego Indianina, Szalonego Konia – i jest. Tak samo Piramidy, Sfinksa, Bramy Słońca, posągu Buddy, żaglowca Kolumba „Santa Maria”, Chac-Moola i wielu innych rzezb i posągów, które współtworzą niepowtarzalną aurę naszego Muzeum. Stworzyłem też [tylko dla dorosłych] w Domku na Drzewie unikalną kolekcję erotycznej, pełnej zmysłowości rzezby starej kultury peruwiańskiej Mochica sprzed 1500 lat.
Oferta podróżniczych spotkań:
Arkady Radosław Fiedler, tel. kom. 602-45-76-33; e-mail: arkady.fiedler45@gmail.com
1.O pięknych kulturach andyjskich [książka „Chwała Andów”]
2. O współczesnych Majach [książka „Majowie.Reaktywacja”]
3. O długowiecznych ludziach w Ekwadorze [książka”Dolina stuletnich młodzieńców”]
4. O ekspedycji do boliwijskiej części Amazonii, prezentacja ze zdjęciami [książka „Sumienie Amazonii” wyjdzie drukiem w II poł. 2017 r.]
O moich podróżach opowiadam ze swadą i znawstwem tematu. Cena do uzgodnienia. Podczas spotkania możliwość zakupu moich książek z autografem.
Z podróżniczym pozdrowieniem
Arkady Radosław Fiedler